• Milí rodiča a žiaci, v priebehu mesiaca október nasadíme na škole nové prostriedie Office 365 od spoločnosti Microsoft.
          Každý žiak a zamestnanec dostane prihlasovacie meno a heslo do O365 s ktorým sa bude prihlasovať na školských počítačoch, na domácidh počítačoch cez prehliadač na stránke office.com alebo v mobile.

Office 365 obsahuje množstvo funkcií ako napríklad: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneDrive, Teams, ... a všetky zadarmo.(zatial len ako webové aplíkacie, pozn. treba mať pripojenie na internet)

Deti sa na hodinách informatiky postupne učia pracovať s novým nástrojom.
          Prihlasovacie meno žiaka je vždy v tvare:
          priezvisko1/2/3@zsdudova.sk (číslo za priezviskom záleží od množstva používatelov s rovnakým priezviskom)
          Heslo: deti/rodičia dostanú od triednych učiteľov, poprípade už dostali na hodine informatiky.

Deti sa doma prihlasuju cez internetový prehliadač na stránke office.com.Alebo v ponuke Štart a kliknutím na ikonu Office.(Windows 10)

Po prihlásení a zoznámení s O365 je potrebné aby ste si stiahli MS Teams tu.Alebo po kliknutí na ikonu Teams v prostredí O365.Teams budeme využívať na online vyučovanie namiesto aplikácie zoom.V aplikácii teams budú vytvorené tímy s názvom triedy alebo predmetu učiteľa, v kalendári budú zobrazené nasledujúce hodiny a na mail príde vždy upozornenie o tom že sa bude konať online hodina..

V prípade akýchkolvek problémov s office-om píšte na mail admin@zsdudova.sk

• Návod pre študentov - Teams