• Škola priateľská k deťom

• 09.07.2024 14:33
        • Je program Slovenskej nadácie UNICEF, určený pre stredné, základné a materské školy. Účasťou v programe naša škola získala certifikát ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, ktorý je známkou toho, že naša škola je vnímavá voči potrebám detí.
          Tých, ktoré navštevujú našu školu, ale aj detí v núdzi v rôznych krajinách sveta.

Splnili sme nasledujúce kritéria:

1. Zúčastnili sme sa vzdelávacej aktivity. Študenti sa dozvedeli o práci UNICEFu a jeho projektoch, ale aj o projektoch Slovenskej agentúry pre rozvojovú spoluprácu. V tomto školskom roku sa venovali aj pozitívnej adaptácii na sociologické a klimatické zmeny. Tiež sa venovali práci s faktami a relevantnými zdrojmi informácií. Program sa orientoval na riešenia a perspektívnu budúcnosť.
          2. Realizovali sme fundraisingovú aktivitu - zapojenie sa do zbierky MODRÝ GOMBÍK
            3. Vyplnili sme evaluačný formulár.
          Náš cieľ bol splnený pod vedením p. učiteľky Mgr. Ivety Gerbáčovej.

• Turistická exkurzia - Zuberec

• 18.06.2024 11:40
        • V dňoch od 10. 6 do 14.6 sa žiaci 7. B a výber žiakov 7. C triedy zúčastnili turistickej exkurzie v Zuberci.
          Počasie nebolo ideálne, ale aj napriek tomu sme mali bohatý program po všetkých stránkach.
          Navštívili sme Múzeum oravskej dediny (skanzen), Brestovskú jaskyňu, vyhliadkovú vežu v Zuberci, miestnu kalváriu a ,,zimné mesto Poľska“ Zakopané.
          Utužovanie vzťahov prebiehalo pri športových aktivitách (plávanie v bazéne, bowling, biliard, stolný futbal a stolný tenis). Počas priaznivého počasia sme sa zdržovali na vonkajšom ihrisku, kde žiaci ukázali svoje schopnosti vo volejbale.
          Počas celého pobytu sa nám o program a výlety starali p. učiteľka Gerbáčová a p. učiteľka Matejkinová.
        • Zbierka Modrý gombík - UNICEF

• 11.05.2024 17:39
        • Milí rodičia,
          na našej škole bude dňa 14.5. 2024 prebiehať zbierka MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2024.
          Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré idú každý večer spať hladné.
          Žiaci môžu prispieť ľubovoľnou sumou. Na pamiatku dostanú modrý gombík vo forme odznaku.
          Podporiť zbierku môžete aj zaslaním SMS v tvare MODRY GOMBIK na číslo 844 (1 SMS = 3 €) alebo cez www.modrygombik.sk.
          Za Váš dobrý skutok veľmi pekne ďakujeme.
        • Pyžamový deň!

• 14.04.2024 08:26
        • Na ZŠ Dudova sme si 5. apríla spoločne urobili bláznivý deň ,,PYJAMA DAY“. Týmto dňom sme si chceli pripomenúť 1. apríl.
          Každý z Vás vie, že na 1. apríla môžete kdekoho prekabátiť či vystreliť si z niekoho. A tiež viete, že žart z niekoho iného si môžete v ten deň urobiť beztrestne.
          Medzi rôznymi krajinami na svete sa samozrejme tento deň vníma a užíva inak. Väčšinou však vo všeobecnosti platí ospravedlnenie pre vtipy na prvý apríl.
          Zapojil sa naozaj veľký počet žiakov, ale aj učiteľov. Dokázali, že majú zmysel pre humor! Prišli v rôznych pyžamách, županoch a domácom oblečení.

• Zbierka Hodina deťom na našej škole!

• 17.03.2024 09:12
        • 21. marca 2023 (vo štvrtok)  sa uskutoční zbierka na podporu celoročnej zbierky Hodina deťom, ktorá je najväčším projektom Nadácie pre deti Slovenska. Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií a celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom. Naša škola Vám danú zbierku sprostredkuje priamo na škole, kde budú dobrovoľníci žiackeho parlamentu postupne navštevovať jednotlivé triedy v priebehu prvej a druhej vyučovacej hodiny.
          Jednoducho a pohodlne darujte ľubovoľný finančný príspevok na pomoc detí a mladých ľudí na Slovensku. Aj suma 0, 20 centov dokáže veľké veci, keď sa spojíme!
          Počas jedného určeného dňa vychádzajú do ulíc Slovenska dobrovoľnícke tímy s pokladničkami s usmiatym Hugom – maskotom zbierky Hodina deťom.
           Cestou do práce, školy, za oddychom, či povinnosťami, tak môže každý človek, ktorý takýto tím stretne, veľmi jednoducho prispieť na dobrú vec vhodením ľubovoľnej sumy do pokladničky.
          Sme tu, aby sme pomohli jednorodičovským rodinám!
          Hodina deťom je celoročná verejná zbierka, ktorá už 25 rokov nepretržite podporuje projekty zamerané na pomoc deťom a mladým ľuďom v ohrození a rôznych krízových situáciách. Vo svojom 25. ročníku podporí organizácie pomáhajúce jednorodičovským rodinám, rovnako ako aj individuálnych príjemcov z radov samoživiteľov.
          Úprimne za celý školský parlament ďakujeme všetkým darcom, ako aj tým, vďaka ktorým celá akcia môže každoročne prebehnúť.