• Pyžamový deň!

• 14.04.2024 08:26
        • Na ZŠ Dudova sme si 5. apríla spoločne urobili bláznivý deň ,,PYJAMA DAY“. Týmto dňom sme si chceli pripomenúť 1. apríl.
          Každý z Vás vie, že na 1. apríla môžete kdekoho prekabátiť či vystreliť si z niekoho. A tiež viete, že žart z niekoho iného si môžete v ten deň urobiť beztrestne.
          Medzi rôznymi krajinami na svete sa samozrejme tento deň vníma a užíva inak. Väčšinou však vo všeobecnosti platí ospravedlnenie pre vtipy na prvý apríl.
          Zapojil sa naozaj veľký počet žiakov, ale aj učiteľov. Dokázali, že majú zmysel pre humor! Prišli v rôznych pyžamách, županoch a domácom oblečení.

• Zbierka Hodina deťom na našej škole!

• 17.03.2024 09:12
        • 21. marca 2023 (vo štvrtok)  sa uskutoční zbierka na podporu celoročnej zbierky Hodina deťom, ktorá je najväčším projektom Nadácie pre deti Slovenska. Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií a celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom. Naša škola Vám danú zbierku sprostredkuje priamo na škole, kde budú dobrovoľníci žiackeho parlamentu postupne navštevovať jednotlivé triedy v priebehu prvej a druhej vyučovacej hodiny.
          Jednoducho a pohodlne darujte ľubovoľný finančný príspevok na pomoc detí a mladých ľudí na Slovensku. Aj suma 0, 20 centov dokáže veľké veci, keď sa spojíme!
          Počas jedného určeného dňa vychádzajú do ulíc Slovenska dobrovoľnícke tímy s pokladničkami s usmiatym Hugom – maskotom zbierky Hodina deťom.
           Cestou do práce, školy, za oddychom, či povinnosťami, tak môže každý človek, ktorý takýto tím stretne, veľmi jednoducho prispieť na dobrú vec vhodením ľubovoľnej sumy do pokladničky.
          Sme tu, aby sme pomohli jednorodičovským rodinám!
          Hodina deťom je celoročná verejná zbierka, ktorá už 25 rokov nepretržite podporuje projekty zamerané na pomoc deťom a mladým ľuďom v ohrození a rôznych krízových situáciách. Vo svojom 25. ročníku podporí organizácie pomáhajúce jednorodičovským rodinám, rovnako ako aj individuálnych príjemcov z radov samoživiteľov.
          Úprimne za celý školský parlament ďakujeme všetkým darcom, ako aj tým, vďaka ktorým celá akcia môže každoročne prebehnúť.

• No BackPack Day

• 25.11.2023 17:13
        • Zmena sveta vďaka batohu.

No BackPack Day je deň, keď deti po celom svete chodia do školy bez batohov. Aj naši žiaci sa s radosťou zapojili do tejto ,,challenge".
          Nosili všetky svoje knihy a školské potreby v rukách alebo v originálnych ,,nádobách“, aby zvýšili povedomie miliónov detí na celom svete, ktoré musia chodiť kilometre do školy so svojimi knihami a školskými potrebami v rukách, pretože si nemôžu dovoliť batoh.
          Cieľom tohto obľúbeného happeningu, šíriaceho sa sociálnymi sieťami, je upozorniť na milióny detí v krajinách tretieho sveta, pre ktoré vzdelanie nie je ľahko prístupné a denne nosia školské pomôcky v ruke do škôl vzdialených aj niekoľko kilometrov.

• Projekty žiakov žiackeho parlamentu

• 31.10.2023 10:21
        • ZŠ Dudova sa stala súčasťou participatívnych rozpočtov miestnych poslancov.
          Žiaci žiackeho parlamentu dostali za úlohu vymyslieť projekt, ktorý by zlepšil výchovno – vzdelávaci proces  alebo medziľudské vzťahy. Predtým sa zúčastnili workshopu, kde si to mohli vyskúšať. Nápadov bolo neúrekom, ale museli sme vybrať tie najlepšie.
          Kritéria boli jednoznačné:
          - využiteľnosť čo najväčšieho počtu žiakov
          - zlepšenie technických podmienok
          - uľahčenie výchovno-vzdelávacieho procesu
          - ale aj upevnenie žiackych vzťahov a priateľstiev
          Do najužšieho výberu sa dostali tri projekty žiakov žiackeho parlamentu, ktoré postupne priblížili svojim spolužiakom pripravenými prezentáciami.
          Následne sa na škole uskutočnilo hlasovanie o najlepší projekt. Každý žiak II. stupňa mal právo jedného hlasu.
          Projekt č. 1 - 3D perá a nové stoličky do učebne informatiky – 33 hlasov
          Projekt č. 2 – Knižnica – 82 hlasov
          Projekt č. 3 – Školský ples – 148 hlasov
          Víťazným projektom sa stalo uskutočnenie školského plesu pre žiakov.
          Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ples!