• Workshop Poznávame neznáme

• 22.06.2022 15:34
        • Dňa 22. 6. sa vybraní žiaci 7. - 9. ročníka zúčastnili konferencie ,,POZNÁVAME NEZNÁME". Odborníci, ako aj členovia Petržalského mládežníckeho parlamentu si pre žiakov pripravili  zaujímavé aktivity. Súčasťou boli stanovištia na rôzne aktuálne témy - drogy, mentálne zdravie, LGBT+, hoaxy atď. Žiakov zaujali tzv. živé knihy (diskusia s nevidiacou ženou, s mužom, ktorý vyrastal v rómskej osade...). Tiež si mohli vyskúšať virtuálnu realitu ( byť hluchonemý, pod vplyvom alkoholu) vďaka technike. Žiakom sa konferencia veľmi páčila!
        • Súťaž o logo školy

• 02.05.2022 11:32
        • ŤAŽ O LOGO ŠKOLY

Pani riaditeľka v spolupráci so žiackym parlamentom vyhlasujú súťaž o logo našej školy ZŠ Dudova.  Vymysli svoj vlastný obrázok, ktorý bude charakterizovať našu školu.

PODMIENKY SÚŤAŽE:

Formát A4

Maľba, kresba, WORD, skicár ...

KRITÉRIÁ HODNOTENIA:

☺ celkový dojem návrhu

☺ jednoduché grafické spracovanie

☺ ľahká úprava do digitálnej podoby, do tlače (napr. na tričko ....)

☺ vystihnutie témy „ ZŠ DUDOVA “

Vaše návrhy odovzdajte p. učiteľke Gerbáčovej do 1.6.2022.

• Ponožková výzva! 21. marca

• 14.03.2022 15:14
        • Ponožkova výzva sa každoročne koná 21. marca (pondelok) a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. A verím, že aj naša škola sa zapojí do ponožkovej výzvy.

Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelávanie, či príležitosť na prácu ešte stále nie je samozrejmosťou. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu z osobnej skúsenosti môže každý z nás búrať predsudky a pomôcť im, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny – žiť plnohodnotný život.

Dohovor OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím vo svojich všeobecných zásadách vyzýva na ich plnú a efektívnu účasť a začlenenie do spoločnosti. Ľudia s Downovým syndrómom však stále narážajú na množstvo prekážok a predsudkov.

Rozdielne ponožky sa stali symbolom Svetového dňa Downovho syndrómu, pretože chromozóm má tvar ponožky.

Dátum 21. 3 je tiež symbolický, lebo ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm naviac. Majú tri namiesto dvoch. Genetická porucha sa odborne nazýva trizómia 21. chromozómu.

Hoci majú niečo navyše, nevyvyšujú sa!

Takže ZŠ Dudova v pondelok sa vidíme v rôznych farebných ponožkách!

• Červené stužky - deň solidarity

• 05.12.2021 18:50
        • Prvého decembra si každoročne pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS. Pripnutím červenej stužky vyjadrujeme solidaritu s osobami, ktoré infekciou HIV alebo ochorením AIDS trpia. Najúčinnejším prostriedkom na zabránenie šírenia HIV a AIDS je prevencia.

Kampaň sa zameriava na mladého človeka a na jeho vedenie k zdravému životnému štýlu.  Je kampaňou mladých a je venovaná mladým.

AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Pätnásty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, prebieha od 2. septembra 2021 a vyvrcholí 1. decembra 2021 – na Svetový deň boja proti AIDS..

Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými chorobou AIDS. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Na Svetový deň boja proti HIV/AIDS, ktorým sa stal prvý december, si ľudia na celom svete pripínajú červenú stužku, aby tak vyjadrili svoj postoj k HIV/AIDS.

Červená stužka vznikla v New Yorku v roku 1991. Vytvorili ju umelci v rámci projektu „Projekt Červenej stužky“. Autori projektu zostali v anonymite. Vďaka tomu nevznikli nároky na autorské práva. Znak červenej stužky sa kopíruje zadarmo a nikto nemá zisk z používania červenej stužky.

Žiaci namiesto červenej stužky prišli 1. decembra oblečení v červených farbách. Našu školu zaplavili červené tričká, nohavice, šaty. Spoločne sme ukázali, že vieme čo je to solidarita a ľudskosť.

• Mikulášska zbierka sladkostí

• 28.11.2021 18:00
        • Milí rodičia a žiaci,
          rok sa s rokom stretol, opäť sa blíži čas radostný, vianočný.
          Vianociam však každý rok predskakuje Mikuláš a snáď každý z Vás si spomenie, aký dôležitý deň to je. Odhodlane si dočista vyšúchať čižmičky, šupnúť ich na okno, a potom rýchlo spať. Nech je čím skôr nasledujúce ráno. Zaspávať s motýlikmi v bruchu a dúfaním, že sa ráno v topánke neobjaví uhlie či palica. Ale sladká odmena za celoročnú poslušnosť. Určite si spomínate na tie čarovné chvile.
          Spojme sa a vytvorme krásneho Mikuláša detičkám, ktoré nemajú toľko šťastia ako my. Detičkám v detskom domove.
          Dones tento týždeň do školy na vrátnicu čokoládku, keksík, cukríky. Jednoducho čokoľvek, čo by podľa Teba mohlo deti v čižmičke potešiť.
          ŽIacky parlament bude veľmi vďačný za akékoľvek sladkosti, ktoré potom odnesieme vybranému detskému domovu v Bratislave.
          ĎAKUJEME!!!