• No BackPack Day

• 25.11.2022 14:39
        • Zmena sveta vďaka batohu
          No BackPack Day je deň, keď deti po celom svete chodia do školy bez batohov.
          Nosia všetky svoje knihy a školské potreby v rukách alebo v originálnych ,,nádobách“, aby zvýšili povedomie miliónov detí na celom svete, ktoré musia chodiť kilometre do školy so svojimi knihami a školskými potrebami v rukách, pretože si nemôžu dovoliť batoh.
          Cieľom tohto obľúbeného happeningu, šíriaceho sa sociálnymi sieťami, je upozorniť na milióny detí v krajinách tretieho sveta, pre ktoré vzdelanie nie je ľahko prístupné a denne nosia školské pomôcky v ruke do škôl vzdialených aj niekoľko kilometrov.

Preto sa aj žiaci ZŠ Dudova zapojili do tejto výzvy. A veru bolo sa na čo pozerať a hlavne smiať :) Ich fantázia a kreativita bola úžasná!

• Zbierka pre útulok - ďakujeme!

• 23.11.2022 11:55
        • Naša škola ZŠ Dudova sa aj tento rok rozhodla v spolupráci so školským parlamentom zorganizovať zbierku pre útulok zvierat OZ Pomoc opusteným zvieratám Pezinok. Zima je už tu a s ňou aj mrazivé a nevľúdne počasie. V tomto školskom roku sa stretla s veľkým ohlasom. Na výzvu pomôcť zvieratkám v útulku ochotne zareagovalo veľa detí a ich rodičov. Zbierka už tradične nebola finančná. Vyzbierali sme však veľké množstvo krmiva pre psíkov aj mačičky, teplých prikrývok, uterákov či hračiek .
          Veľké ďakujem patrí zamestnancom útulku a všetkým deťom, ktorým osud zvierat na ulici nie je ľahostajný a prispeli do zbierky.
        • Zbierka pre útulok

• 12.10.2022 17:12
        • Milí žiaci a rodičia,
          deň 4. 10 je Svetovým dňom ochrany zvierat. Naša škola pri tejto príležitosti vyhlasuje zbierku materiálnej pomoci pre zvieratká v útulku. Na našej škole je to už každoročná tradícia.
          Viete čo to znamená? Že naši žiaci, ZŠ Dudova ,majú srdiečka na správnom mieste. V priebehu celého mesiaca môžu žiaci 1. a 2. stupňa nosiť síce staršie, ale v tomto zimnom čase veľmi potrebné teplé deky, pelechy, postelné prádlo, hračky, misky, granule, konzervy a rôzne maškrty pre psíkov z útulku.
          Veci, ktoré sa rozhodnete darovať môžete odovzdať na vrátnici.
          Sme radi, že aj v takejto ťažkej dobe sú žiaci a ich rodičia ochotní pomôcť.
          ĎAKUJEME za celý žiacky parlament!
        • Zbierka Biela pastelka

• 09.10.2022 11:30
        • Milí Pastelkáči,

ďakujeme Vám za zbierkový deň.

Vám, ktorí ste pre nás zbierkovali, Vám, ktorí ste nám niečo venovali. Aj vďaka Vám môže Biela pastelka meniť príbehy v životoch ľudí nevidiacich a slabozrakých.

ZŠ Dudova prispela sumou 135, 87 eur.

• Dlaň dokorán

• 27.06.2022 14:31
        • Naša škola sa zapojila do celoslovenskej výzvy ,,Dlaň dokorán".
          Spoločne aj s inými školami sme sa pokúsili vytvoriť najdlhšiu reťaz detských dobrých skutkov na Slovensku, na svete! Spojili sme svoje obkreslené farebné ruky s dobrými skutkami do dlhokánskej reťaze! Nikto pred nami sa o to ešte nepokúsil, sme prví, no nechceme byť poslední. Dospeláci často hovoria, že my, deti, sme budúcnosť. Raz bude všetko v našich rukách. Chceli sme ukázať, že dobro, nezištnosť, ochota a ľudskosť ešte stále sú, len čakajú na správny čas.

Naša reťaz merala 30 m a zástupcovia školského parlamentu mali čo lepiť :)