• ZBIERKA PRE ÚTULOK!

• 24.10.2023 11:10

• Milí žiaci a rodičia,
          Deň 4. 10.  je Svetovým dňom ochrany zvierat. Naša škola pri tejto príležitosti vyhlasuje zbierku materiálnej pomoci pre zvieratká v útulku. Na našej škole je to už každoročná tradícia.
          Viete čo to znamená? Že naši žiaci, ZŠ Dudova ,majú srdiečka na správnom mieste. V priebehu celého mesiaca môžu žiaci 1. a 2. stupňa nosiť síce staršie, ale v tomto zimnom čase veľmi potrebné teplé deky, pelechy, postelné prádlo, hračky, misky, granule, konzervy a rôzne maškrty pre psíkov z útulku.
          Veci, ktoré sa rozhodnete darovať môžete odovzdať na vrátnici.
          Sme radi, že aj v takejto ťažkej dobe sú žiaci a ich rodičia ochotní pomôcť.
           ĎAKUJEME za celý žiacky parlament!

• Pyžamový deň!

• 02.04.2023 12:15
        • Tento rok 1. apríl vyšiel na sobotu, takže sme si ho spoločne urobili predčasne. Žiaci, učitelia a zamestnanci školy prišli v piatok 31.3 oblečení v pyžamách, županoch a v domácom oblečení. Dokázali sme, že si spoločne vieme urobiť prvoaprílovú recesiu :)
          Každý z Vás vie, že na 1. apríla môžete kdekoho prekabátiť či vystreliť si z niekoho. A tiež viete, že žart z niekoho iného si môžete v ten deň urobiť beztrestne.

Medzi rôznymi krajinami na svete sa samozrejme tento deň vníma a užíva inak. Väčšinou však vo všeobecnosti platí ospravedlnenie pre vtipy na prvý apríl.

• Zbierka Hodina deťom

• 17.03.2023 10:05
        • 21. marca 2023  sa uskutoční zbierka na podporu celoročnej zbierky Hodina deťom, ktorá je najväčším projektom Nadácie pre deti Slovenska. Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií a celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom. Naša škola Vám danú zbierku sprostredkuje priamo na škole, kde budú dobrovoľníci postupne navštevovať jednotlivé triedy v priebehu prvej a druhej vyučovacej hodiny.
          Jednoducho a pohodlne darujte ľubovoľný finančný príspevok na pomoc detí a mladých ľudí na Slovensku. Aj suma 0, 20 centov dokáže veľké veci, keď sa spojíme!
          Počas jedného určeného dňa vychádzajú do ulíc Slovenska dobrovoľnícke tímy s pokladničkami s usmiatym Hugom – maskotom zbierky Hodina deťom. Ten sa usmieva aj zo žltých nálepiek, ktoré získajú všetci darcovia, ktorí prispejú hotovosťou do zbierky.
           Cestou do práce, školy, za oddychom, či povinnosťami, tak môže každý človek, ktorý takýto tím stretne, veľmi jednoducho prispieť na dobrú vec vhodením ľubovoľnej sumy do pokladničky.
           Téma aktuálneho ročníka je pomoc deťom v jednorodičovských rodinách. Aj v aktuálnom ročníku chce Hodina deťom nasledovať svoje základné posolstvo – pomáhať deťom a mladým ľuďom, ktorí to potrebujú. Hodina deťom dlhodobo pomáha deťom a rodinám v ťažkých životných situáciách. Preto sme sa rozhodli, že našu pomoc rozšírime aj na podporu individuálnych prijímateľov, jednorodičovské rodiny. Cieľom výzvy je reagovať na aktuálne potreby detí a mladých ľudí, ktorí žijú v jednorodičovských rodinách (napr. podpora vzdelávania, mimoškolských a voľnočasových aktivít, rozvoj talentu).
           Úprimne za celý školský parlament ďakujeme všetkým darcom, ako aj tým, vďaka ktorým celá akcia môže každoročne prebehnúť.
        • Medzinárodný deň obetí pamiatky holokaustu

• 28.01.2023 14:36
        • Dňa 27. januára sme si pripomenuli Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. ZŠ Dudova sa pridala k inštitúciám, ktoré si 27. január každoročne pripomínajú ako memento do budúcnosti. Pripomenuli sme si obete aktivitou. Žiaci prišli oblečení v čierno – bielych farbách na znak úcty.
           Nikdy nezabudneme!
        • Vianočné trhy vo Viedni

• 31.12.2022 22:29
        • Žiaci 2. stupňa (5. A, 6.B, 9.A) mali už možnosť zažiť atmosféru Vianoc. Navštívili najznámejšie a najväčšie viedenské vianočné trhy. Oficiálne jeden z najpozoruhodnejších vianočných trhov v Európe, Wiener Weihnachtstraum (Viedenský vianočný sen), priam srší šarmom. Každá z drevených chatiek medzi neogotickou radnicou a slávnym divadlom Burgtheater ponúka kúsok špecifického kúzla: od trblietavých vianočných ozdôb až po ručne vyrábané hračky, šperky, dekorácie, jedlo a nápoje.
          Na viedenskom vianočnom trhu na námestí Rathausplatz víta návštevníkov pri vstupe meter vysoký oblúk. V rámci ľadového sna na Christkindlmarkt môžu korčuliari korčuľovať po osvetlenom Rathausparku. Zvláštnou atrakciou pre zamilovaných je „Herzerlbaum“ (srdcový strom). Naši žiaci vyskúšali aj kolotoče, ktoré sa tu tiež nachádzali.
          Prišli síce unavení z chodenia po Viedni, ale plní nadšenia!