• Celoslovenská výzva  - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok
        • Celoslovenská výzva - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• 08.04.2022 21:04
        • Aj náš školský klub detí sa zapojil do 3.ročníka celoslovenskej výzvy „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Mali sme tak možnosť potešiť niekoho, kto darček nečaká, ale určite sa mu úprimne poteší.

Deti a rodičia v priebehu dvoch týždňov prinášali do školy veci zo zoznamu, prázdne krabice od topánok, baliaci papier a niektorí doniesli aj kompletné balíčky. Všetko sme to potom zabalili do krabíc tak, aby každý balíček obsahoval niečo sladké, slané, teplé, niečo na seba, niečo voňavé a niečo pre potešenie. S deťmi sme vyrobili vianočné pohľadnice, ktoré sme tiež vložili do krabíc. Podarilo sa nám pripraviť 81 balíčkov.

Po skontaktovaní s koordinátorom výzvy sme v dvoch várkach odviezli všetky nachystané balíčky na zberné miesto v Petržalke, odkiaľ ich potom rozdistribuovali do domovov seniorov na juhu a východe Slovenska.

Zapojilo sa toľko detí a rodičov, že z niektorých vecí bol dokonca prebytok. Preto sme kontaktovali spoločnosť Misionárky Lásky, ktorá sídli neďaleko našej školy na Rovniankovej ulici. Žijú tam sestry, ktoré sa starajú o ľudí bez domova. Takto sme sladkým, slaným a teplým pomohli aj ľuďom, ktorí sú momentálne odkázaní na pomoc iných.

Ďakujeme všetkým deťom a rodičom, ktorí sa zapojili. Teší nás, že aj keď to bola akcia ŠKD, ktorý navštevujú deti 1.stupňa, zapojili sa aj deti, ktoré sú na 2.stupni a vzdelávajú sa momentálne dištančne.

(es)​​​​​​​