• JOBUSOVKY- beseda so spisovateľom Braňom Jobusom

• 11.04.2023 16:35
        • JOBUSOVKY – to je názov besedy, ktorá sa uskutočnila v utorok 4. apríla vo vestibule školy. Deti zo školského klubu detí sa stretli so spisovateľom a zároveň aj muzikantom, hercom a najnovšie aj muzikálovým hercom Braňom Jobusom.  Braňo je autorom viac ako dvadsiatky detských kníh, ktoré deťom postupne predstavil. Besedu spestrili aj Braňove pesničky a na záver otázky detí. My sme sa s deťmi v jednotlivých oddeleniach počas celého marca na toto stretnutie pripravovali a postupne sme si čítali niektoré z jeho kníh. Medzi deťmi boli najobľúbenejšie Láskavé rozprávky a Zázračné rozprávky. Prváci si prečítali Zrnko, starší knižku Komisár Mrodge či príbehy s muflónom Anciášom. Zistili sme, že Braňo Jobus je medzi deťmi obľúbený a mnohé z nich už jeho knižky doma vlastnia, alebo ich mali požičané z knižnice. Kto mal záujem, mohol si knihy po akcii kúpiť a zároveň aj nechať podpísať od autora. Viac z atmosféry tohto podujatia prezradia fotografie.