• Aktivity ku Dňu Zeme v ŠKD

• 29.04.2023 10:57
        •

Tento rok pripadol Deň Zeme na sobotu. My sme sa však aktivitám súvisiacim s týmto dňom venovali s deťmi v školskom klube takmer celý týždeň. Každé oddelenie malo pripravené aktivity a činnosti, ktoré súviseli s ochranou prírody, ekológiou, recykláciou.

Prváci na školskom dvore kreslili planétu Zem v dvoch podobách. Jedna poukazuje na to, ako Zem môže vyzerať, keď sa o ňu staráme. Druhá zobrazuje, ako to môže dopadnúť, keď sa o ňu nebudeme dostatočne starať.

Druháci sa pustili do upcyklácie a zo starých bavlnených tričiek si vyrobili tašky. Tie môžu použiť napríklad na odloženie prezuviek v šatni. S pomocou pána školníka zasadili v školskej záhradke jabloň.

Deti spolu diskutovali, kreslili, pozreli si prezentácie na interaktívnej tabuli, vypĺňali pracovné listy. Na školskom dvore pozbierali odpadky. Tretiaci sa naučili, ako zasiať semienka rastlín. V záhradke sa deti venovali vyvýšeným záhonom, v ktorých už vykúkajú spod zeminy prvé rastlinky.

Spoločne ukázali, že osud našej planéty im nie je ľahostajný a takéto aktivity sa netýkajú len jedného konkrétneho dňa -  22.apríla, ale každého jedného dňa, kedy v ich detskom veku stačí, že neodhodia papierik od cukríkov na zem ale do koša, nebudú plytvať vodou, či sa uskromnia  s menším množstvom vecí.