• Tekvicová paráda 2021

• 08.04.2022 21:03
        • Tento rok deti a rodičia opäť nesklamali a naša školská záhradka sa napriek pochmúrnemu jesennému počasiu rozžiarila. Ozdobilo je takmer 90 tekvíc.

Do tejto pravidelnej akcie sa zapojilo 88 detí ŠKD, ktoré druhý októbrový víkend doma spolu z rodičmi vyrezávali, maľovali a zdobili tekvice podľa vlastnej fantázie alebo inšpirácie z internetu. V pondelok ich potom priniesli do školy. Keďže život vyzdobených tekvíc je krátky, každú sme odfotili, priradili jej poradové číslo a vystavili dočasne vo vestibule a neskôr v školskej záhradke.

Našim tekviciam sa tento rok ušla aj mediálna pozornosť a mohli ste si o nich prečítať na stránke Petržalky alebo pozrieť reportáž „Petržalských 13“ v TV Bratislava.

Hlasovanie o najkrajšiu tekvicu prebehlo online a 10 NAJ tekvíc ste si mohli pozrieť na školskej nástenke. V piatok 5.11.2021 prebehlo vyhodnotenie Tekvicovej parády. 10 detí - víťazi hlasovania, ale aj ostatné deti, ktoré sa do zdobenia tekvíc zapojili, dostali odmenu.

Všetkým ďakujeme a ostatných povzbudzujeme, aby sa budúci rok pridali ku svojim spolužiakom a kamarátom.

(es)​​​​​​​