• Marec mesiac kníh v našom ŠKD

• 08.04.2024 11:11
        • Marec bol mesiacom kníh a ani náš školský klub na to nezabudol. 1. marca sa uskutočnila beseda so začínajúcou spisovateľkou. Medzi prvákov prišla pani Martina Janková, aby im predstavila svoju knihu Maťko a záhada dreveného domčeka. Cez príbehy Maťka sa deti učia, že je dôležité všímať si pocity iných a vždy sa môžeme rozhodnúť, ako sa v určitej situácii zachováme. Príbehy majú podnietiť deti, aby hľadali súvislosti, poučenie a aby o tých témach  premýšľali a s rodičmi o nich diskutovali. Knižka sa pripravuje do tlače a bude plná krásnych ilustrácií Ivety Malej. Celý projekt a vydanie knihy je možné ešte stále podporiť prostredníctvom startlab.sk.
          Počas celého mesiaca sme sa s deťmi ešte intenzívnejšie ako inokedy venovali knihám a čítaniu. V jednom z oddelení mali deti rozčítanú Pipi Dlhú Pančuchu od Astrid Lindgrenovej, v inom Zberný dvor od Braňa Jobusa, ktorý navštívil náš školský klub minulý rok
          Okrem toho prebiehala vo vestibule školy počas niekoľkých dní bezpeňažná burza kníh. Deti mohli doniesť knihy, ktoré už mali dávno prečítané a zavadzali im doma na poličkách. Namiesto nich si domov odniesli knižky, ktoré priniesli ich spolužiaci a kamaráti. Z pestrej ponuky slovenských aj cudzojazyčných kníh si mali možnosť vybrať aj rodičia.