• Červené stužky - deň solidarity

• 05.12.2021 18:50
      • Prvého decembra si každoročne pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS. Pripnutím červenej stužky vyjadrujeme solidaritu s osobami, ktoré infekciou HIV alebo ochorením AIDS trpia. Najúčinnejším prostriedkom na zabránenie šírenia HIV a AIDS je prevencia.

Kampaň sa zameriava na mladého človeka a na jeho vedenie k zdravému životnému štýlu.  Je kampaňou mladých a je venovaná mladým.

AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Pätnásty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, prebieha od 2. septembra 2021 a vyvrcholí 1. decembra 2021 – na Svetový deň boja proti AIDS..

Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými chorobou AIDS. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Na Svetový deň boja proti HIV/AIDS, ktorým sa stal prvý december, si ľudia na celom svete pripínajú červenú stužku, aby tak vyjadrili svoj postoj k HIV/AIDS.

Červená stužka vznikla v New Yorku v roku 1991. Vytvorili ju umelci v rámci projektu „Projekt Červenej stužky“. Autori projektu zostali v anonymite. Vďaka tomu nevznikli nároky na autorské práva. Znak červenej stužky sa kopíruje zadarmo a nikto nemá zisk z používania červenej stužky.

Žiaci namiesto červenej stužky prišli 1. decembra oblečení v červených farbách. Našu školu zaplavili červené tričká, nohavice, šaty. Spoločne sme ukázali, že vieme čo je to solidarita a ľudskosť.