• Vianočné trhy vo Viedni

• 31.12.2022 22:29
      • Žiaci 2. stupňa (5. A, 6.B, 9.A) mali už možnosť zažiť atmosféru Vianoc. Navštívili najznámejšie a najväčšie viedenské vianočné trhy. Oficiálne jeden z najpozoruhodnejších vianočných trhov v Európe, Wiener Weihnachtstraum (Viedenský vianočný sen), priam srší šarmom. Každá z drevených chatiek medzi neogotickou radnicou a slávnym divadlom Burgtheater ponúka kúsok špecifického kúzla: od trblietavých vianočných ozdôb až po ručne vyrábané hračky, šperky, dekorácie, jedlo a nápoje.
        Na viedenskom vianočnom trhu na námestí Rathausplatz víta návštevníkov pri vstupe meter vysoký oblúk. V rámci ľadového sna na Christkindlmarkt môžu korčuliari korčuľovať po osvetlenom Rathausparku. Zvláštnou atrakciou pre zamilovaných je „Herzerlbaum“ (srdcový strom). Naši žiaci vyskúšali aj kolotoče, ktoré sa tu tiež nachádzali.
        Prišli síce unavení z chodenia po Viedni, ale plní nadšenia!