Aktivity 2. stupňa
Geograficko-dejepisná exkurzia vo Vysokých Tatrách
- 24.06.2026 13:34
- Triedne aktivity
V dňoch 18. 5. – 22. 5. 2026 sa žiaci 7.C a 8.B zúčastnili geograficko-dejepisnej exkurzie vo Vysokých Tatrách. Počas piatich dní spoznávali prírodné krásy Slovenska aj významné historické a kultúrne pamiatky.
Program exkurzie zahŕňal návštevu TANAP-u, Štrbského plesa, Hrebienka, Rainerovej chaty a Studenovodských vodopádov, kde mali žiaci možnosť obdivovať jedinečnú tatranskú prírodu a dozvedieť sa viac o jej ochrane.
Súčasťou exkurzie bola aj návšteva Košíc. Žiaci navštívili Ústavný súd Slovenskej republiky, židovskú synagógu, Arcibiskupský palác na Hlavnej ulici a prezreli si aj Dóm svätej Alžbety, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie historické pamiatky na Slovensku.
Exkurzia bola pre všetkých účastníkov veľkým prínosom. Žiaci si rozšírili svoje vedomosti z geografie a dejepisu, získali množstvo nových zážitkov a posilnili vzájomné priateľské vzťahy.
Na exkurzii ich sprevádzali pani učiteľky M. Matejkinová, J. Aghová a pán učiteľ Ľ. Paller, ktorí sa postarali o jej hladký priebeh a príjemnú atmosféru.

- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
