• Zbierka Biela pastelka!

Vážení rodičia a milí žiaci,

dňa 20.9. 2024 (piatok) sa uskutoční na našej škole verejná zbierka Biela pastelka.
            Vznikla v roku 2002, takže už 22 rokov pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím, teda nevidiacim a slabozrakým. Patrí k najväčším a najdôveryhodnejším zbierkam na Slovensku. Jej organizátorom je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.
            Aj vďaka vášmu príspevku môžu sociálni pracovníci pomáhať ľuďom so zrakovým postihnutím zlepšiť a skvalitniť ich život.
            Ako?
            • Učia ľudí so zrakovým postihnutím pracovať na počítači s hlasovým výstupom, takže hoci nevidia, dokážu na PC fungovať úplne rovnako ako vidiaci.
            • S našimi odborníkmi zvládnu aj dotykové telefóny a v nich najrôznejšie hry, aplikácie, používať Messenger, SMS-kovať atď.
            • Sociálni pracovníci im tiež poradia s výberom špeciálnych pomôcok a vychytávok, ktoré im zlepšujú život.
            • Aby mohli nevidiaci (ale i niektorí slabozrakí) chodiť samostatne do práce, do školy, za kamarátmi, do obchodu či do fitka, musia zvládnuť chôdzu s bielou palicou, ale aj to ich odborníci dokážu naučiť.
            Ľubovoľným príspevkom do zbierkovej pokladničky alebo svojou dobrovoľnou pomocou robíte veľkú vec – pomáhate niekomu zmeniť život k lepšiemu. Aj 0,50 centov je veľká pomoc!

Ďakujeme, že vám nie je život nevidiacich a slabozrakých ľahostajný!
            Ďakujeme, že sa stávate súčasťou rodiny Bielej pastelky.
            Aj vďaka vám dokáže malá pastelka veľké veci!
        • Zbierka Biela pastelka!

Vážení rodičia a milí žiaci,

dňa 20.9. 2021 (piatok) sa uskutoční na našej škole verejná zbierka Biela pastelka.
            Ako?

Ďakujeme, že vám nie je život nevidiacich a slabozrakých ľahostajný!
            Ďakujeme, že sa stávate súčasťou rodiny Bielej pastelky.
            Aj vďaka vám dokáže malá pastelka veľké veci!
        • Triedne aktívy

• Vážení rodičia,

v utorok, 10.9.2024, o 17:00 sa uskutočnia triedne aktívy pre rodičov žiakov 2. - 9. ročníka.

Pred tým, o 16:15, bude stretnutie zástupcov rodičov v zborovni školy.

Počas triednych aktívov sa uskutoční voľba do Rady školy. Rodičia žiakov 1. ročníka môžu voliť na vrátnici v čase od 17:00 do 18:00.