• No BackPack Day

• 25.11.2022 14:39
      • Zmena sveta vďaka batohu
        No BackPack Day je deň, keď deti po celom svete chodia do školy bez batohov.
        Nosia všetky svoje knihy a školské potreby v rukách alebo v originálnych ,,nádobách“, aby zvýšili povedomie miliónov detí na celom svete, ktoré musia chodiť kilometre do školy so svojimi knihami a školskými potrebami v rukách, pretože si nemôžu dovoliť batoh.
        Cieľom tohto obľúbeného happeningu, šíriaceho sa sociálnymi sieťami, je upozorniť na milióny detí v krajinách tretieho sveta, pre ktoré vzdelanie nie je ľahko prístupné a denne nosia školské pomôcky v ruke do škôl vzdialených aj niekoľko kilometrov.

Preto sa aj žiaci ZŠ Dudova zapojili do tejto výzvy. A veru bolo sa na čo pozerať a hlavne smiať :) Ich fantázia a kreativita bola úžasná!