• Sme medzi vami

• 26.05.2022 00:22
        •

13. mája 2022 zorganizovala p. vychovávateľka Lomen v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) besedu pre deti z ŠKD.

Navštívili nás Tomáš z ÚNSS a Martin, ktorý je sám nevidiaci. Tomáš priniesol deťom na ukážku okuliare, ktoré simulujú rozličné ochorenia a poškodenia oka. Samozrejme, deti si ich vyskúšali a snažili sa v nich kresliť na tabuľu jednoduché obrázky. Martin nám porozprával s akými prekážkami sa ako nevidiaci v živote stretáva, aké pomôcky a zariadenia mu uľahčujú život. Všetkých zaujal malý prístroj, ktorý vie prezradiť farby predmetov. Pomocou názorných ukážok sa deti dozvedeli, ako môžu nevidiacemu človeku pomôcť a ako majú reagovať, keď stretnú na ulici človeka s bielou paličkou. Vypočuli si, aké sú pravidlá komunikácie pri stretnutí s osobou so zrakovým postihnutím.

Beseda mala úspech, počas 3 hodín ju absolvovali všetky oddelenia ŠKD. Deti počúvali, spolupracovali a na záver bol priestor aj na zvedavé otázky. O atmosfére počas akcie prezradia viac tieto fotografie.

Martinovi a Tomášovi ďakujeme za ich návštevu. Stretnutie s nimi bolo pre všetkých zaujímavé a poučné.