• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• 07.01.2023 13:40
        •

Je to už tretíkrát, čo sa naša škola zapojila do celoslovenskej výzvy a potešila seniorov počas vianočných sviatkov. Tento rok sa nám podarilo vyzbierať 97 krabíc a mali sme čo robiť, aby sme ich naložili do auta a prepravili na zberné miesto. Teší nás, že okrem detí z ŠKD sa zapájajú aj naši druhostupniari a je ich z roka na rok viac. Žiaci z druhého stupňa sa dokázali spojiť a skompletizovať krabičky v rámci triedy alebo kamaráti medzi sebou.

Obsah balíčkov musí spĺňať predpísané podmienky a preto ich pred odovzdaním musíme skontrolovať. Aj tento rok sa nazbierali aj veci, ktoré do balíčkov nepatria. Tie sme nahradili vecami podľa zoznamu. Vyradené darčeky a veci, ktoré po doplnení balíčkov zvýšili, sme podobne ako aj po minulé roky zaniesli do spoločnosti Misionárok Lásky na Rovniankovej ulici. Rozdelia sa ľuďom, odkázaným na pomoc iných a spríjemnia im sviatky.

Fotografie sú k nahliadnutiu vo fotogalérii.