• Vianočná besiedka 2022

• 07.01.2023 13:53
        •  Aktivity ŠKD - Dúhový svet
        • Posledné 2 roky sme nemali možnosť usporiadať takúto veľkú spoločenskú akciu. Ale dočkali sme sa. Príprava vianočnej besiedky, ktorá je spoločná pre všetky oddelenia ŠKD nie je žiadna maličkosť. Na škole máme 11. oddelení ŠKD a zorganizovať spoločný nácvik a generálku je pomerne náročné. Prípravu programu komplikuje hlavne to, že prelom novembra a decembra je obdobie, ktoré je sprevádzané zvýšenou chorobnosťou detí ale aj učiteľov a vychovávateľov. Je to pre všetkých niekoľkotýždňová drina, kedy sú už všetci, deti aj vychovávateľky, unavení, nervózni a vystresovaní. A potom príde deň D a deti nastúpia na pódium v kostýmoch a všetci vidíme konečný výsledok a potlesk rodičov. Takže nakoniec si všetci povieme, že to stálo za to. 😊 Pár fotiek z vystúpenia detí si pozrite vo fotogalérii.

Vianočnú besiedku sme spojili s Vianočnou tržnicou a občerstvením. Opäť, ako aj v decembri 2019, kedy bola vianočná tržnica prvýkrát, sa stoly prehýbali pod množstvom koláčov. Šikovné maminy, ale možno sa zapojili aj otcovia, babky, aj samotné deti, napiekli výborné vianočné pečivo, prispeli vlastnoručne vyrobenými výrobkami. Všetkým, ktorí sa zapojili, srdečne ďakujeme. Dúfame, že aj Vám, ktorí ste sa vianočnej besiedky zúčastnili ako diváci sa náš program páčil a pochutnali ste si na koláčikoch, čaji aj detskom punči.