• Pochovávanie basy 2023

• 18.02.2023 21:24
        • Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožucha zima mu bude.

Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem, dajte mi slaniny, nech sa vypasiem...”

Táto a ďalšie piesne sa niesli vestibulom našej školy vo štvrtok 16. februára.

Fašiangy končia až o pár dní, no my budeme vtedy už prázdninovať. Preto sme sa rozhodli symbolicky ukončiť fašiangy už takto v predstihu.

Po pár dňoch zostavovania programu, prípravy rekvizít, skúšania kostýmov, nacvičovania textov a pesničiek, vystúpili deti spolu s ich vychovávateľkami a vychovávateľmi pred svojich kamarátov zo školského klubu. Predviedli im, ako sa kedysi končilo obdobie zábavy a hodovania takzvaným pochovaním basy, po ktorom nasledovalo obdobie príprav na Veľkú noc.

Deti program zaujal, veríme, že sa nielen pobavili, ale aj naučili niečo nové o našich ľudových tradíciách.

Na záver čakalo všetky deti sladké prekvapenie v podobe šišiek, ktoré sú tradičným fašiangovým jedlom.

Fotky vo fotoalbume snáď aspoň trocha priblížia atmosféru celej akcie.