• Pirátsky deň detí v ŠKD

• 01.06.2023 22:20
        • S deťmi z nášho ŠKD sme oslávili MDD už v utorok 30. mája. Na školskom dvore čakalo na detí 20 stanovíšť s pirátskymi úlohami a skákací hrad. Deti mali za úlohu absolvovať 20 samoobslužných stanovíšť, na ktorých za splnenú úlohu zbierali pečiatky do herného plánu. Po splnení všetkých úloh ich čakala sladká odmena. Zároveň za každých 5 pečiatok si vyzdvihli žetón, ktorý bol pre nich vstupenkou na skákací hrad. A ten mal naozaj veľký úspech. Vybláznili sa nielen deti, ale aj ich vychovávateľky a vychovávatelia. Keďže to bol tematický deň, niektoré detí prišli v pirátskych kostýmoch. Aj úlohy ktoré plnili, mali preto pirátsky charakter. Deti hľadali poklad, skladali papierové loďky, brodili sa cez žraločiu zátoku, lúštili pirátske šifry, hľadali správny kľúč. Písali správy, ktoré vložili do fľaše ako stroskotanci na ostrove, či prenášali z lode na pevninu ulúpené poklady.

Všetci sme strávili pekný slnečný deň, sprevádzaný hudbou a zábavou. Viac z atmosféry tohto dňa prezradia fotografie.