• Škola priateľská k deťom

• 09.07.2024 14:33
      • Je program Slovenskej nadácie UNICEF, určený pre stredné, základné a materské školy. Účasťou v programe naša škola získala certifikát ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, ktorý je známkou toho, že naša škola je vnímavá voči potrebám detí.
        Tých, ktoré navštevujú našu školu, ale aj detí v núdzi v rôznych krajinách sveta.

Splnili sme nasledujúce kritéria:

1. Zúčastnili sme sa vzdelávacej aktivity. Študenti sa dozvedeli o práci UNICEFu a jeho projektoch, ale aj o projektoch Slovenskej agentúry pre rozvojovú spoluprácu. V tomto školskom roku sa venovali aj pozitívnej adaptácii na sociologické a klimatické zmeny. Tiež sa venovali práci s faktami a relevantnými zdrojmi informácií. Program sa orientoval na riešenia a perspektívnu budúcnosť.
        2. Realizovali sme fundraisingovú aktivitu - zapojenie sa do zbierky MODRÝ GOMBÍK
          3. Vyplnili sme evaluačný formulár.
        Náš cieľ bol splnený pod vedením p. učiteľky Mgr. Ivety Gerbáčovej.