• Hudobná návšteva v 5.C

• Spoznali sme dvoch saxofonistov, ktorí nám predstavili svoje nástroje, ich históriu, typy saxofónov a ďalšie zaujímavé informácie. Zo zahraných skladieb sa žiakom asi najviac páčila nimi vypýtaná zvučka Harryho Pottera.

• Slovenské olympijské a športové múzeum

• Viete, kto je Vladimír Černušák? My sme to nevedeli, ale odpoveď na túto otázku a mnoho ďalších informácií sme sa dozvedeli počas exkurzie v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu. Vladimír Černušák bol prvý predseda Slovenského olympijského výboru a čestný člen Medzinárodného olympijského výboru.

Múzeum sme spoznali podľa toho, že vedľa neho boli olympijské kruhy. Prišli sme plní očakávania. Počas odborného výkladu sme sa oboznámili s osobnosťou Vladimíra Černušáka a s jednotlivými expozíciami. Počúvali sme naozaj pozorne, lebo po prednáške nás čakal vedomostný kvíz. Úspešní riešitelia si za odmenu mohli na trenažéroch vyskúšať cyklistiku, lyžovanie či ľadový hokej. Bolo to veľmi zábavné a zároveň poučné. Za organizáciu a sprevádzanie ďakujeme pani učiteľke Petrovičovej a pani učiteľke Škutovej. Určite odporúčame navštíviť toto múzeum aj ďalším.

Žiaci 7. A

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín - 2. stupeň

• Na našej škole sa konala už tradičná súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Počas piatich vyučovacích hodín sa stretli žiaci druhého stupňa, aby spoločne strávili pekný deň s literatúrou, ktorá nám prináša radosť a potešenie. Súťažiacich prišli povzbudiť aj p. učiteľky slovenského jazyka, ktoré zasadali ako porota. Okrem prednesu si žiaci vyskúšali aj dramatizáciu textu a vyplnili krátky dotazník o pocitoch po prednese.

Na záver porota ocenila žiakov v tomto poradí:

II. kategória – žiaci 5. - 6.ročníka:

Próza:            1. miesto: Denisa Čechovičová, VI. A

2. miesto: Zoja Petrjánošová, VI. B

3. miesto: Laura Labovská , VI. B

Čestné uznanie: Daniela Budová, VI. B

Poézia:           1. miesto: Patrícia Kišková , V. A

2. miesto: Amelie Gonzales Lemus , VI. B

3. miesto: Marián Farkaš, V. B

Čestné uznanie: Matúš Nedeliak, VI. C

Karolína Krajčovičová, V.A

III. kategória – žiaci 7. - 9. ročníka:

Próza:            1. miesto: Tomáš Morvay, VII. A

2. miesto: Filip Olešák, VII. B

Ivana Šefčíková, VIII.B

3. miesto: Hana Dobšovičová, VII. A

Hana Kohútová, VIII.B

Čestné uznanie: Adam Švitko, IX.A

Nataly Mráziková, IX. A

Vanesa Vávrová, VIII.A

Poézia:          1. miesto: Mária Ulrichová, VII.A

2. miesto: Denisa Setváková, VII. B

3. miesto: Leon Fekete, VII. B

Čestné uznanie: Martin Sotník, VIII.A

Ďakujeme recitátorom a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole! Ďakujeme aj pani učiteľkám Mgr. I.Gerbáčovej, Mgr. J.Škutovej, Mgr. J. Aghovej, Mgr. B. Stachovej a Mgr.D. Lexmannovej za dozor, prípravu a organizáciu súťaže.Pani učiteľke Gerbáčovej patrí veľká vďaka aj za prípravu priestoru súťaže a spracovanie výsledkov.

• Lyžiarsky výcvik

• Počas jedného januárového týždňa sa naša trieda 7. A spolu s triedou 8. A a niekoľkými žiakmi z 9. A zúčastnila na lyžiarskom výcviku v Tatranskej Lomnici.

Odchádzali sme autobusom v nedeľu ráno a vrátili sme sa v sobotu podvečer. Bývali sme v peknom penzióne Encián v izbách po dvoch alebo po troch. Izby boli menšie, útulne zariadené, so sociálnym zariadením. V hoteli výborne varili.

Na lyžiarsky výcvik sme boli zaradení do troch skupín podľa našich skúseností. Na svah sme chodili s radosťou, lebo okrem lyžovania nás rozveseľovali aj naši milí a vtipní inštruktori. Lyžovať sme chodili každý deň hneď po raňajkách a pokračovali sme aj poobede do 15:30. Poniektorí z nás sa veľmi zlepšili. Aj úplní začiatočníci sa naučili pekne lyžovať. A všade bolo veľa snehu, z čoho sme mali všetci veľkú radosť.

V stredu poobede sme išli na výlet do Starého Smokovca a odtiaľ pozemnou lanovkou na Hrebienok, kde sme obdivovali nádherný ľadový dóm, ktorý znázorňoval Westminsterské opátstvo v Londýne. Kto chcel, mohol sa odfotiť v ľadovom korunovačnom kresle. Cestou späť sme v Starom Smokovci dostali rozchod, ktorý sme využili na návštevu obchodov a nákupy darčekov a suvenírov. Potom sme sa zabavili spoločnou guľovačkou.

V rámci lyžiarskeho výcviku sme  vyskúšali viaceré svahy, vleky a lanovky. Užili sme si veľa zábavy na čerstvom vzduchu. Každý večer sme príjemne unavení padali do postele. Všetci si odnášame veľa pekných zážitkov. Jedinou nevýhodou bola dlhá cesta autobusom, ale stála za to.

Ďakujeme pani učiteľkám, že pre nás lyžiarsky výcvik zorganizovali.

Zapísali: Hanka Dobšovičová a žiaci 7. A s pani učiteľkou triednou

Slalom preteky -  výsledky:

Kategória A:

1. miesto – Adam Kliment
            2. miesto -  Vanessa Vavrová
            3. miesto -  Lea Gajdošíková

Kategória B:

1. miesto –  Michal Mešťánek
            2. miesto -  Sofia Pocisková
            3. miesto – Emma Štuhlová

Prednáška o prvej pomoci a správaní sa na horách  s naším zdravotníkom Števom, bola veľmi zaujímavá a poučná.