• WORKSHOPY v spolu práci s AJ TY V IT

• Aj tento rok sme v spolupráci s organizáciou Aj Ty v IT pre žiačky II. stupňa našej školy zorganizovali niekoľko workshopov. Piatačky pomocou fixiek programovali malého robota – Ozobot a ôsmačky v blokovom prostredí programovali Lego. Žiačky 9. ročníka na workshope s názvom Canva – základy grafického dizajnu, okrem práce s niektorými nástrojmi tohto prostredia, dostali rady a tipy, ktoré využijú pri tvorbe vlastných grafických návrhov.

• Školský šachový turnaj

• V piatok 8.decembra 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo šachového turnaja.  Toto kolo bolo kvalifikáciou na šachové majstrovstvá petržalských ZŠ, ktoré sa bude konať v apríli 2024. Školského kola sa zúčastnili deti druhého stupňa, ale nechýbali ani prvostupniari. Celkovo si šach zahralo celkom 18 detí a na konci boli najlepší z nich odmenení cenami.

Na prvom mieste sa umiestnil Juraj Svátek, na druhom Lukáš Hrebeňák  a tretí bol Martin Gajdoš.

Po celé dopoludnie s nami boli páni Mgr. Michal Horváth z oddelenia školstva MČ Bratislava Petržalka a pán Michal Vrba z Bratislavskej šachovej akadémie.

Zaujímavosť na záver: Hranie šachu môže deckám výrazne pomôcť k lepšej koncentrácii a to predsa všetci chceme😊