• Projekty žiakov žiackeho parlamentu

• ZŠ Dudova sa stala súčasťou participatívnych rozpočtov miestnych poslancov.
            Žiaci žiackeho parlamentu dostali za úlohu vymyslieť projekt, ktorý by zlepšil výchovno – vzdelávaci proces  alebo medziľudské vzťahy. Predtým sa zúčastnili workshopu, kde si to mohli vyskúšať. Nápadov bolo neúrekom, ale museli sme vybrať tie najlepšie.
            Kritéria boli jednoznačné:
            - využiteľnosť čo najväčšieho počtu žiakov
            - zlepšenie technických podmienok
            - uľahčenie výchovno-vzdelávacieho procesu
            - ale aj upevnenie žiackych vzťahov a priateľstiev
            Do najužšieho výberu sa dostali tri projekty žiakov žiackeho parlamentu, ktoré postupne priblížili svojim spolužiakom pripravenými prezentáciami.
            Následne sa na škole uskutočnilo hlasovanie o najlepší projekt. Každý žiak II. stupňa mal právo jedného hlasu.
            Projekt č. 1 - 3D perá a nové stoličky do učebne informatiky – 33 hlasov
            Projekt č. 2 – Knižnica – 82 hlasov
            Projekt č. 3 – Školský ples – 148 hlasov
            Víťazným projektom sa stalo uskutočnenie školského plesu pre žiakov.
            Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ples!
        • ZBIERKA PRE ÚTULOK!

• Milí žiaci a rodičia,
            Deň 4. 10.  je Svetovým dňom ochrany zvierat. Naša škola pri tejto príležitosti vyhlasuje zbierku materiálnej pomoci pre zvieratká v útulku. Na našej škole je to už každoročná tradícia.
            Viete čo to znamená? Že naši žiaci, ZŠ Dudova ,majú srdiečka na správnom mieste. V priebehu celého mesiaca môžu žiaci 1. a 2. stupňa nosiť síce staršie, ale v tomto zimnom čase veľmi potrebné teplé deky, pelechy, postelné prádlo, hračky, misky, granule, konzervy a rôzne maškrty pre psíkov z útulku.
            Veci, ktoré sa rozhodnete darovať môžete odovzdať na vrátnici.
            Sme radi, že aj v takejto ťažkej dobe sú žiaci a ich rodičia ochotní pomôcť.
             ĎAKUJEME za celý žiacky parlament!