• Krajské kolo žiačok ZŠ - Školský pohár SFZ .

• Naše dievčatá 5. – 7. ročníka v zložení Nella Hrdlovicsová,  Nella Wolfová, Hricová Kristína, Nela Koleková, Lukács Annmarie, Borzová Ema, Šefčiková Ivana, Kohutová Hanka, Sedlaková Tamara, Lenka  Ševčíková a pani učiteľka Silvia Tormová sa zúčastnili na krajskom kole v malom futbale, kde sa zúčastnilo 8 družstiev (víťazi obvodných kôl) z celého bratislavského kraja.

Družstvá boli rozdelené do 2 skupín (A, B). V základnej časti sme odohrali 3 zápasy, kde sme jeden vyhrali. Ďalšie zápasy sme hrali o 5. – 8. miesto. Prvý zápas sme hrali s tretím tímom zo skupiny A. Dievčatá v tomto zápase podali veľmi dobrý kolektívny  výkon, ktorý potvrdili víťazstvom. V ďalších bojoch sme mali víťaznú šnúru a na turnaji sme vybojovali krásne  5. miesto.

Za najlepšiu hráčku turnaja bola vyhodnotená Kristína Hricová.

Dievčatám GRATULUJEME a ďakujeme za reprezentáciu školy na turnaji.

• Exkurzia - podpora medzipredmetových vzťahov.

• Dňa 8.6. 2023 sa uskutočnila ďalšia exkurzia, prevažne žiakov 5. B. Tentokrát nebola zameraná iba na dejiny, ale aj  na informatiku a geografiu. V prvej časti exkurzie sme  navštívili nielen Múzeum počítačov, ale mali sme možnosť vidieť aj najvýkonnejší počítač na Slovensku s názvom DEVANA. Potom sme navštívili bývalý židovský cintorín, kde je pochovaný aj Chatam Sofer - najznámejší rabín, ktorý žil  na Slovensku. Následne sme videli pamätník (na zameranie) Bratislavského poludníka. Našich žiakov tiež zaujalo České centrum, ktoré sídli v historickej budove v centre Bratislavy. Exkurziu sme zakončili návštevou barokového nádvoria Univerzitnej knižnice. Viac sa (tradične) dozviete v Dejepise extra.

• Môj dom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Môj dom.

Žiaci 5. ročníkov sa zapojili do veľkého projektu - Môj dom - pod vedením p. uč. Lexmannovej. Počas školského roka vytvárali návrhy svojich domov, izieb a zariadenia. Precvičovali si priestorové vnímanie, modelovanie, meranie, strihanie, farebné vnímanie a mali tak možnosť rozšíriť si svoje manuálne a dizajnérske zručnosti.

• Pikopretek 2023

• Pikopretek je matematicko-športová súťaž štvorčlenných družstiev. Úlohou družstiev je čo najrýchlejšie prejsť určenú trasu, počas ktorej na stanovištiach plnia logické, športové a kooperatívne úlohy. Našu školu reprezentovali piataci, šiestaci, siedmaci a ôsmaci. Súťaž sa konala dňa 31.5.2023 na Železnej studničke. Ďakujeme našim žiakom za reprezentáciu a pani učiteľke Molnárovej, že ich sprevádzala.