• Dlaň dokorán

• Naša škola sa zapojila do celoslovenskej výzvy ,,Dlaň dokorán".
            Spoločne aj s inými školami sme sa pokúsili vytvoriť najdlhšiu reťaz detských dobrých skutkov na Slovensku, na svete! Spojili sme svoje obkreslené farebné ruky s dobrými skutkami do dlhokánskej reťaze! Nikto pred nami sa o to ešte nepokúsil, sme prví, no nechceme byť poslední. Dospeláci často hovoria, že my, deti, sme budúcnosť. Raz bude všetko v našich rukách. Chceli sme ukázať, že dobro, nezištnosť, ochota a ľudskosť ešte stále sú, len čakajú na správny čas.

Naša reťaz merala 30 m a zástupcovia školského parlamentu mali čo lepiť :)

• Výsledky Testovania piatakov v šk. roku 2021/2022

• Zverejňujeme výsledky školy z testovania piatakov v školskom roku 2021/2022:

SJL: 76,9% (celoslovenský priemer je 69,2%)

MAT: 66,4% (celoslovenský priemer je 61 %).

SJL +7,7 %

MAT + 5,4%

Žiakom 5. ročníka a všetkým ich terajším učiteľom a rovnako tak aj učiteľom prvého stupňa blahoželáme k dosiahnutému výsledku.

• Workshop Poznávame neznáme

• Dňa 22. 6. sa vybraní žiaci 7. - 9. ročníka zúčastnili konferencie ,,POZNÁVAME NEZNÁME". Odborníci, ako aj členovia Petržalského mládežníckeho parlamentu si pre žiakov pripravili  zaujímavé aktivity. Súčasťou boli stanovištia na rôzne aktuálne témy - drogy, mentálne zdravie, LGBT+, hoaxy atď. Žiakov zaujali tzv. živé knihy (diskusia s nevidiacou ženou, s mužom, ktorý vyrastal v rómskej osade...). Tiež si mohli vyskúšať virtuálnu realitu ( byť hluchonemý, pod vplyvom alkoholu) vďaka technike. Žiakom sa konferencia veľmi páčila!