• Študuj lodnú dopravu a cestovný ruch

• Dňa 8.2.2023 sa žiaci 8.B a 8.C zúčastnili exkurzie pod názvom Študuj vodnú dopravu a cestovný ruch, ktorá sa konala v prístave na Fajnorovom nábreží v priestoroch troch plavidiel pod záštitou Ministerstva dopravy SR. Súčasťou programu boli informácie o povolaniach vo vodnej doprave a cestovnom ruchu, prehliadka priestorov výletných lodí, dopravné kvízy a súťaže. Žiakov sprevádzali pani učiteľky Lexmannová a Luljáková, za čo im patrí vďaka.

• Návšteva vedeckého centra VIDA! v Brne

• V utorok 7.2.2023 si triedy 7.A, 9.A a časť žiakov 9.B boli pozrieť zábavné a vedecké centrum VIDA! v Brne.

(www.vida.cz) Počas doobedia si pozreli skvelú show s názvom Detonátor, kde sa zábavnou formou veľa dozvedeli o výbuchoch - ako vznikajú, čo všetko musí byť splnené, aby výbuch nastal a podobne.

Samozrejme, že to bolo spojené aj so zvukovými a svetelnými pokusmi.

Ďalej si žiaci mohli pozrieť a vyskúšať rôzne interaktívne exponáty, ktoré vysvetľovali mnohé prírodné javy. Žiaci si tak mohli vyskúšať v praktickej forme zákonitosti fyziky, chémie, biológie a geografie.

Podujatie zorganizovala pani Stanislava Molnárová a deti sprevádzali triedne učiteľky pani Matejkinová a pani Martonová, za čo im patrí vďaka.

• Petržalský maškarný ples

• Do Petržalky sa vracia už XXI. ročník Petržalského maškarného plesu, ktorý sa uskutoční v sobotu 4. februára od 19:00 pod záštitou starostu Jána Hrčku v Dome kultúry Zrkadlový háj.

Hostí tentokrát privíta bohatým programom i výbornou atmosférou – na tanečný parket bude pozývať skupina TIP TOP BAND & DJ a nestarnúce evergríny pripomenie aj bývalý frontman skupiny Metalinda Paľo Drapák so svojím triom.

Nielen do tanca, ale aj pri svetelnej šou sa rozhorúčia rovnako tí, ktorí nie sú práve parketovými levmi a napäté to bude isto aj počas tomboly s hodnotnými cenami. Lístky je možné si zakúpiť len osobne a v hotovosti v pokladni kultúrneho domu od utorka 17. januára za 55 alebo 50 eur v závislosti od výberu sedenia.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

•

Dňa 26. januára 2023 sa v našej škole konala už tradičná súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Počas piatich vyučovacích hodín sa stretli žiaci druhého stupňa, aby spoločne strávili pekný deň s literatúrou, ktorá nám prináša radosť a potešenie. Súťažiacich prišli povzbudiť aj p. učiteľky slovenského jazyka, ktoré zasadali ako porota. Okrem prednesu si žiaci vyskúšali aj dramatizáciu textu a vyplnili krátky dotazník o pocitoch po prednese.

Na záver porota ocenila žiakov v tomto poradí!

II. kategória – žiaci 5. - 6.ročníka:

Próza:             1. miesto: Hana Dobšovičová, VI. A

2. miesto: Tomáš Morvay, VI. A

3. miesto: Nela Šindlerová , VI. B

Amelie Gonzales Lemus, V. B

Čestné uznanie: Laura Labovská, V. B

Poézia:           1. miesto: Mária Ulrichová , VI. A

2. miesto: Ondrej Škriniar , V. A

3. miesto: Tereza Nováková, V. C

Čestné uznanie: Eliška Blaškovičová, V. C

III. kategória – žiaci 7. - 9. ročníka:

Próza:            1. miesto: Nina Hrmelová, VII. B

2. miesto: Kristína Paršová, VIII. C

3. miesto: Sabina Kubová, VII. B

Čestné uznanie: Adam Švitko, VIII.A

Poézia:           1. miesto:

2. miesto: Nela Hrdlovicsová, VII. A

3. miesto: Richard Staňo, VII. B

Čestné uznanie: Maximilián Mann, VIII.A

Ďakujeme recitátorom a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole!

• Medzinárodný deň obetí pamiatky holokaustu

• Dňa 27. januára sme si pripomenuli Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. ZŠ Dudova sa pridala k inštitúciám, ktoré si 27. január každoročne pripomínajú ako memento do budúcnosti. Pripomenuli sme si obete aktivitou. Žiaci prišli oblečení v čierno – bielych farbách na znak úcty.
             Nikdy nezabudneme!

• Vážení rodičia,

vo štvrtok, 22.12.2022, udeľujeme žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Všetci žiaci budú v tento deň automaticky odhlásení z obedov.

• Vianočné trhy vo Viedni

• Žiaci 2. stupňa (5. A, 6. B, 9.A) mali už možnosť zažiť atmosféru Vianoc.
            Navštívili najznámejšie a najväčšie viedenské vianočné trhy. Oficiálne jeden z najpozoruhodnejších vianočných trhov v Európe, Wiener Weihnachtstraum (Viedenský vianočný sen), priam srší šarmom. Každá z drevených chatiek medzi neogotickou radnicou a slávnym divadlom Burgtheater ponúka kúsok špecifického kúzla: od trblietavých vianočných ozdôb až po ručne vyrábané hračky, šperky, dekorácie, jedlo a nápoje.

Na viedenskom vianočnom trhu na námestí Rathausplatz víta návštevníkov pri vstupe meter vysoký oblúk. V rámci ľadového sna na Christkindlmarkt môžu korčuliari korčuľovať po osvetlenom Rathausparku. Zvláštnou atrakciou pre zamilovaných je „Herzerlbaum“ (srdcový strom). Naši žiaci vyskúšali aj kolotoče, ktoré sa tu tiež nachádzali.
            Prišli síce unavení z chodenia po Viedni, ale stálo to za to!
        • Vianočné trhy vo Viedni

• Žiaci 2. stupňa mali už možnosť zažiť atmosféru Vianoc.

Prišli síce unavení z chodenia po Viedni, ale stálo to za to!
          • Riaditeľské voľno pre žiakov 2. stupňa

• Vážení rodičia, milí žiaci,

zajtra 9.12.2022 (piatok) majú žiaci druhého stupňa riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov (porucha kúrenia). Veríme, že tento deň aktívne využijete nielen na vzdelávanie ;), ale aj na domáce práce súvisiace s prípravou Vianoc, pomoc rodičom, šport...V prípade, že NEMÁTE záujem o obed, čo najskôr sa z obeda odhláste. Tí žiaci, ktorí na obed prídu, môžu chodiť v čase od 11:30 do 13:00. Uvidíme sa opäť v pondelok 12.12. 2022, prajeme všetkým pekný víkend.

Vedenie školy.

• Veľký úspech žiačky našej školy

• Vážení čitatelia, návštevníci našej webovej stránky,

v polovici novembra 2022 sa konali v Poľsku

Majstrovstvá sveta v SHOW DANCE,

ktorých sa zúčastnila aj naša žiačka

Laura Labovská

a v skupinovej formácii detí získala

3. miesto.

Blahoželáme!

Laura súťažila aj v ďalších tanečných disciplínach, v ktorých síce nedosiahla medailové umiestnenia, my však veríme, že sa jej to v budúcnosti podarí.