• Voľby 2022

• Vážení občania, počas volieb, ktoré sa uskutočnia 29.10.2022 v čase od 8:00 do 20:00 hod., sa bude do budovy školy vstupovať vedľajším bezbariérovým vchodom.

• Slovak Women in Tech

• Dňa 20.10.2022 sa žiačky 7. ročníka zúčastnili workshopu, ktorý bol súčasťou konferencie SWIT (Slovak Women in Tech 1.0). Organizovala ju Aj Ty v IT, pri príležitosti 10. výročia svojho založenia.

Workshop bol organizovaný formou escape-room. V jednotlivých miestnostiach dievčatá pomocou ozobotov, microbitov, klavíra z ovocia hľadali mená žien, ktoré sa preslávili v oblasti IT. Bola im predstavená aplikácia 3D tlače v oblasti návrhu textílií a v stavebnom priemysle a odfotili sa s kolaboratívnym robotom, ktorý sa im na spoločnú fotografiu aj podpísal.

• Zbierka pre útulok

• Milí žiaci a rodičia,
            deň 4. 10 je Svetovým dňom ochrany zvierat. Naša škola pri tejto príležitosti vyhlasuje zbierku materiálnej pomoci pre zvieratká v útulku. Na našej škole je to už každoročná tradícia.
            Viete čo to znamená? Že naši žiaci, ZŠ Dudova ,majú srdiečka na správnom mieste. V priebehu celého mesiaca môžu žiaci 1. a 2. stupňa nosiť síce staršie, ale v tomto zimnom čase veľmi potrebné teplé deky, pelechy, postelné prádlo, hračky, misky, granule, konzervy a rôzne maškrty pre psíkov z útulku.
            Veci, ktoré sa rozhodnete darovať môžete odovzdať na vrátnici.
            Sme radi, že aj v takejto ťažkej dobe sú žiaci a ich rodičia ochotní pomôcť.
            ĎAKUJEME za celý žiacky parlament!
          • Zábavné programovanie s ozobotom

• V septembri a októbri sme pre žiačky 4.C, 5.A a 5.C triedy v spolupráci s organizáciou Aj Ty v IT zorganizovali dva trojhodinové workshopy s názvom Zábavné programovanie s ozobotom. Pre dievčatá to bolo ich prvé stretnutie s pro-gramovaním. Ozobotov programovali farebnými kódmi, ktoré kreslili fixkami na papier. Celý workshop ukončili spoločným projektom, v ktorom vytvorili mestečko pre ozobotov.

Ďakujeme Aj Ty v IT za realizáciu workshopu na našej škole.

• Deň župných škôl

• Deň župných škôl sa uskutočnil 7.10.2022 v Bory Mall. Predstavilo sa vyše 50 stredných škôl a gymnázií, ktoré spadajú pod Bratislavský samosprávny kraj.

Tejto akcie sa zúčastnili aj naši deviataci. Mohli si pozrieť nielen informačné stánky jednotlivých stredných škôl, ale aj sprievodný program ukážok praktických činností niektorých odborov.

Žiaci dostali aj množstvo prospektov a informačných letákov, ktoré by im mohli pomôcť s výberom strednej školy.

Veríme, že aj vďaka tejto akcii sa naši deviataci dozvedeli viac o možnostiach štúdia na stredných školách.

• Školská kolekcia oblečenia

• Dobrý deň všetkým!

Aj tento rok pre Vás máme super prekvapenie!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e-shope: https://www.kraloveskoly.cz/dudova/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 25.10. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

• Zbierka Biela pastelka

• Milí Pastelkáči,

ďakujeme Vám za zbierkový deň.

Vám, ktorí ste pre nás zbierkovali, Vám, ktorí ste nám niečo venovali. Aj vďaka Vám môže Biela pastelka meniť príbehy v životoch ľudí nevidiacich a slabozrakých.

ZŠ Dudova prispela sumou 135, 87 eur.

• Noc výskumníkov a Ekotopfilm 2022

• Ekotopfilm - najstarší environmentálny festival na svete.

Zameriava sa na praktické environmentálne vzdelávanie prostredníctvom pútavých filmov, pestrých prezentácií a kreatívnych workshopov.

Ide o koordinovaný projekt praktického vzdelávania. Program je rozdelený podľa tém a veku do blokov a je spestrený súťažami, hrami, kreatívnymi aktivitami a tvorivými workshopmi.

Našich žiakov na tomto podujatí môžete vidieť na nasledujúcich fotografiách:

Noc výskumníkov v Bratislave 2022

Podujatie, ktoré sa konalo 30.9.2022 v priestoroch Starej tržnice.

Išlo o hlavné podujatie festivalu vedy. Obsah podujatia tvorili interaktívne prezentácie výskumníkov a inovátorov, a to formou vedeckých stánkov, prednášok, workshopov, diskusií a hlavný program sa konal na pódiu. Na fotografiách môžete vidieť žiakov triedy 5.B, ale podujatia sa zúčastnili viaceré triedy našej školy.