• Vážení rodičia,

vo štvrtok, 22.12.2022, udeľujeme žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Všetci žiaci budú v tento deň automaticky odhlásení z obedov.

• Vianočné trhy vo Viedni

• Žiaci 2. stupňa (5. A, 6. B, 9.A) mali už možnosť zažiť atmosféru Vianoc.
            Navštívili najznámejšie a najväčšie viedenské vianočné trhy. Oficiálne jeden z najpozoruhodnejších vianočných trhov v Európe, Wiener Weihnachtstraum (Viedenský vianočný sen), priam srší šarmom. Každá z drevených chatiek medzi neogotickou radnicou a slávnym divadlom Burgtheater ponúka kúsok špecifického kúzla: od trblietavých vianočných ozdôb až po ručne vyrábané hračky, šperky, dekorácie, jedlo a nápoje.

Na viedenskom vianočnom trhu na námestí Rathausplatz víta návštevníkov pri vstupe meter vysoký oblúk. V rámci ľadového sna na Christkindlmarkt môžu korčuliari korčuľovať po osvetlenom Rathausparku. Zvláštnou atrakciou pre zamilovaných je „Herzerlbaum“ (srdcový strom). Naši žiaci vyskúšali aj kolotoče, ktoré sa tu tiež nachádzali.
            Prišli síce unavení z chodenia po Viedni, ale stálo to za to!
        • Vianočné trhy vo Viedni

• Žiaci 2. stupňa mali už možnosť zažiť atmosféru Vianoc.

Prišli síce unavení z chodenia po Viedni, ale stálo to za to!
          • Riaditeľské voľno pre žiakov 2. stupňa

• Vážení rodičia, milí žiaci,

zajtra 9.12.2022 (piatok) majú žiaci druhého stupňa riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov (porucha kúrenia). Veríme, že tento deň aktívne využijete nielen na vzdelávanie ;), ale aj na domáce práce súvisiace s prípravou Vianoc, pomoc rodičom, šport...V prípade, že NEMÁTE záujem o obed, čo najskôr sa z obeda odhláste. Tí žiaci, ktorí na obed prídu, môžu chodiť v čase od 11:30 do 13:00. Uvidíme sa opäť v pondelok 12.12. 2022, prajeme všetkým pekný víkend.

Vedenie školy.

• Veľký úspech žiačky našej školy

• Vážení čitatelia, návštevníci našej webovej stránky,

v polovici novembra 2022 sa konali v Poľsku

Majstrovstvá sveta v SHOW DANCE,

ktorých sa zúčastnila aj naša žiačka

Laura Labovská

a v skupinovej formácii detí získala

3. miesto.

Blahoželáme!

Laura súťažila aj v ďalších tanečných disciplínach, v ktorých síce nedosiahla medailové umiestnenia, my však veríme, že sa jej to v budúcnosti podarí.